24.07.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2014-01-24 - Film „Knock the Glock – cesta do srdce kamenného zvonu“ a přednáška „Teleportace pomocí vlastních sil“
V srpnu roku 2012 uskutečnil packý biker a šéfredaktor časopisu lidé&HORY Dan Polman extrémní bike&hike projekt "Knock the Glock". Projekt spočíval ve zdolání vzdálenosti mezi Vídní a Großglocknerem (3798 m) vlastními silami v co nejkratším čase. K myšlence ho inspiroval původ názvu hory odvozený od jejího tvaru, který připomíná velký zvon. Propojil tak Pummerin – jeden z největších zvonů na světě ve vídeňské katedrále Stephansdom s nejvyšší horou Rakouska.

Od čtvrtka 23. 1. do soboty 25. 1. 2014 se v právě rekonstruovaném Kině Nová Paka promítal film „Knock the Glock – cesta do srdce kamenného zvonu“ spojený s Danovou přednáškou „Teleportace pomocí vlastních sil“.

A proč vlastně o tom píšeme na tomto webu? Dan Polman je naším dlouholetým podporovatelem a jak je jeho dobrým zvykem, zavázal se i nyní, že část peněz ze vstupného (konkrétně 20,- Kč za každý prodaný lístek pro dospělého a 5,- Kč za dětský lístek) věnuje našemu sdružení na projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK.
Promítání filmu, jehož autorem je Petr „Ňůmen“ Novák, který celkovou atmosféru projektu „Knock the Glock" vykresloval krásnými záběry i komentářem, i samotná Danova přednáška měly velký úspěch. Zájem lidí o projekt, při kterém Dan zdolal 477 km a 7 400 výškových metrů na cestě Vídeň – Glockner, byl velký. Celkem se jednalo o 6 vystoupení: 4x pro školy (čt, pá) a 2x večerní pro dospělé (pá, so). Přednášku s promítáním vidělo cca 500 žáků a cca 240 večerních diváků. Účastníci z našeho sdružení byli přednáškou nadšení a dle klidu v sále z toho měli podobný pocit i ostatní diváci.
Výtěžek této, svým způsobem i charitativní akce, je 6 565,- Kč na projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK, což je velmi krásný výsledek. Tyto peníze nám Dan již předal, vložili jsme je na účet veřejné sbírky a použijeme je při realizaci projektu. DĚKUJEME.

FOTKY ZDE


Kino Nová Paka – bezbariérovost + sleva pro vozíčkáře
Při příležitosti návštěvy Kina Nová Paka, jsme s novým majitelem kina probrali také současnou situaci a budoucí záměry s kinem ohledně návštěvníků na vozíku. Kino Nová Paka má bezbariérový zadní vstup, který vám přijde na zazvonění (je zde zvonek) otevřít ochotný personál kina. Bohužel v současné době v kině není bezbariérové soc. zařízení (WC), ale majitel s ním do budoucna počítá. Shodli jsme se na vhodném prostoru – teď už jen sehnat potřebné prostředky na jeho výstavbu. Vozíčkáři i další návštěvníci, kteří mají průkaz ZTP/P (zvlášť těžce postižený s potřebou průvodce), mají vstup na všechna představení zdarma. Vzhledem k tomu, že je potřeba pro vozíčkáře vždy vyčlenit prostor v hledišti a vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme: místo si předem rezervovat. Kontakty naleznete na facebooku ZDE, kde také můžete sledovat aktuální dění a program kina.
Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.03 sekund 1,920,516 návštěv