23.05.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
Chráněné dílny

E-SHOP

KONTAKTY

Od roku 2019 se chráněná dílna nachází ve Staré Pace, Nádražní 111


Vznik chráněné dílny SPB - ČR
Chráněná dílna byla několik let pouze okrajovou činností našeho sdružení a fungovala v provizorních podmínkách Domova mládeže u Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Kumburské ulici (Nová Paka). Vznikla jako „vedlejší produkt“ našeho denního centra, kde se členové a příznivci sdružení scházeli a jako volnočasovou aktivitu vyráběli různé dárkové předměty.
Výroba se ale časem specializovala, profesionalizovala a rozšiřovala a stávající prostory v Domově mládeže přestaly vyhovovat. Po přestěhování do přízemí domu č. 65 v ulici Stanislava Suchardy v Nové Pace, kde nyní vyrábíme sortiment od dárkového zboží až po speciální pomůcky pro handicapované sportovce, se situace natolik zlepšila, že se provoz chráněné dílny stal jednou z hlavních aktivit našeho sdružení.

Úspěšný rok 2011 Kolaudace a slavnostní otevření nových prostor (bližší informace ZDE) proběhly v úplném závěru roku 2010 a tak jsme nový rok 2011 začali provoz v nové dílně v nesrovnatelně lepších pracovních podmínkách. Součástí dílny je i malý obchůdek, kde nabízíme především naše výrobky a také kanceláře pro ostatní aktivity sdružení. Začátkem roku 2011 jsme od úřadu práce získali oficiální statut chráněné dílny a v zápětí též registrovanou ochrannou známku „Regionální produkt Český ráj“ (více informací ZDE), kterou uděluje Sdružení Český ráj za původ výrobku v regionu, originalitu, ekologickou šetrnost a podíl ruční práce a která umožňuje spotřebitelům poznat, že se jedná o kvalitní a jedinečné výrobky. Pro nás je navíc tento certifikát uznáním, že i lidé s handicapem dovedou odvést velmi hodnotnou práci.
Od roku 2011 se nám daří naše výrobky úspěšně prodávat nejen na trzích a tematických akcích (přehled prodejních akcí roku 2011 naleznete ZDE ) v blízkém okolí, ale také je stále častěji prodáváme celoročně v kamenných obchodech. Pokud byste naši chráněnou dílnu chtěli i vy podpořit prodejem našich výrobků, neváhejte nás kontaktovat na: obchod@spb-cr.cz

Zaměstnanci chráněné dílny
V současné době zaměstnáváme v chráněné dílně 15 pracovníků se změněnou pracovní schopností, z nichž je většina vozíčkářů. Jsou zaměstnaní nejen ve výrobě, ale též v administrativě, manažerských funkcích, sociálních službách, organizují sportovní aktivity, atd. Pro některé naše zaměstnance je práce v našem sdružení úplně první pracovní příležitostí, pro mnohé je to jediná možnost pracovního uplatnění a my věříme, že pro většinu z nás je to životní náplň, která nám dává oprávněný pocit užitečnosti a dělá naše životy plnohodnotnější.

Výrobky chráněné dílny
Kromě keramiky a reklamních buttonů, které děláme i podle požadavků zákazníků (např. s logem firmy, určitým motivem, atd.), proutěného zboží, dárkových předmětů a dárkových krabiček na míru vyrábíme také sportovní pomůcky (nejen) pro handicapované (odhodové rampičky na bocciu, závěsné kuželníky, atd.). /font


Rok 2012 + podpora Nadace OKD

V roce 2012 jsme zdárně prošli „transformací“ chráněných dílen jako celku na „vymezená“ chráněná pracovní místa (od úřadu práce), tak jak si vyžádala změna legislativy. V tomto roce se nám také podařilo získat nové výrobní prostory ve Staré Pace, kam jsme přesunuli výrobu sportovních pomůcek a potřeb. Díky tomu jsme mohli začít přemýšlet o rozšíření stávající dílny, kde vyrábíme keramiku, výrobky z pedigu a další dárkové, upomínkové a propagační předměty. Získali jsme také příspěvek od Nadace OKD v celkové výši 86 990,- Kč, za který jsme mohli chráněnou dílnu vybavit novou a větší vypalovací pecí a plátovačkou. To nám umožnilo zaměstnat další čtyři pracovníky do výroby keramiky. Více informací o podpoře a realizaci rozvoje dílny se dozvíte ZDE.
Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.04 sekund 1,886,040 návštěv