19.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
SPORT + TURISTIKA

iBoccia

Atletika

Turistika

iKuželník

Lukostřelba


SPORT = hlavní činnost našeho sdružení Umožnit i těžce tělesně postiženým lidem sportovat a aktivně trávit svůj „volný čas“ (s vědomím toho, že pro většinu těžce tělesně postižených lidí je všech jejich čas víceméně „volný“ a dostupných aktivit málo) to byla hlavní myšlenka a cíl při zakládání naše sdružení „o. s. Sportem proti bariérám – Český Ráj“. Přestože, anebo právě proto, že u samého počátku a dalším rozvoji sdružení stáli vrcholoví sportovci na vozíku, vnímáme SPORT především jako prostředek a cestu k aktivnímu životu.

SPORT = fyzická, psychická a sociální rehabilitace V naší republice nemají handicapovaní zájemci o sport příliš dobré podmínky a mnohé handicapované lidi tyto různé překážky hned na začátku odradí. Ke sportu se tak dostanou jen ti, kteří mají více štěstí, lepší zázemí, anebo ti, kteří mají silnou vůli a odhodlání. Největším handicapem všech lidí je ale právě jejich vůle. Základem k rozvoji každého jedince je jeho vlastní touha, a největší překážkou pak, její absence. SPORT může být, a u mnohých handicapovaných opravdu je, tou prvotní motivací začít něco dělat. Objevování svých fyzických a mnohdy i psychických možností přirozeně a nenásilně - formou hry a soutěžením, pravidelným tréninkem se více a více aktivně podílet na svém rozvoji - i toto je SPORT. Handicapovaní lidé mají své specifické potřeby - proto potřebují speciální přístup a podmínky. Když se podaří jim toto poskytnout, pak se dějí „zázraky“: z očí lidí mizí rezignace a lhostejnost a objevuje se v nich vlastní vůle a zájem. Proto jsme si vybrali SPORT jako hlavní činnost našeho sdružení.

SPORT = integrace
Velmi důležitá role SPORTU je pro nás i z hlediska integrace. Tady si myslíme, že je naše sdružení průkopníkem, neboť po dlouholetých zkušenostech s vrcholovým sportem jsme se rozhodli, že zkusíme některé sporty určené pouze handicapovaným lidem integrovat a nabídnout je i lidem zdravým. Změnou pravidel u paralympijského sportu boccia a u závěsném kuželníku (sporty, kterým se na vrcholové úrovni mohou věnovat pouze těžce handicapovaní sportovci) se nám podařilo, že u takto nově vzniklých sportů: iBoccii a iKuželníku již handicap nehraje žádnou roli a přitom je dostatečně atraktivní i pro zdravé lidi. Integrovali jsme tak tyto sporty určené lidem s handicapem do sportů, kterým se na vrcholové úrovni může věnovat téměř každý. Díky tomu se handicapovaní lidé přirozeně integrují nejen do sportovní společnosti, ale také navazují širší kontakty mimo svojí „komunitu“.

SPORT v SPB - ČR
Protože nechceme naše „zdravé“ přátele odsuzovat pouze do role pomocníků a asistentů, ale chceme spolu s nimi soutěžit a tvořit týmy kde si pomáháme navzájem a kde máme společné sportovní zážitky, věnujeme se již nyní převážně integrovaným sportům iBoccie a iKuželníku. Abychom myšlenku integrovaných sportů rozšířili do všech regionů ČR, iniciovali jsme vznik Asociace integrovaných sportů, o. s.. S tou nyní úzce spolupracujeme - pořádáme pro ni různá školení, poskytujeme supervize a především organizujeme turnaje 1. a 2. ligy iBoccii a celorepublikové turnaje iKuželníku. V menší míře se ale dále věnujeme boccie, závěsnému kuželníku, ale také atletice, lukostřelbě, plavání, cyklistice (handbike), šachům, turistice, atd. Zde většinou pomáháme našim členům při individuálních trénincích a organizujeme nepravidelné tematické sportovní akce.
Naši členové patřili a někteří stále patří mezi vrcholové sportovce, kteří mají skvělé výsledky i na světových soutěžích. Největšího úspěchu jsme dosáhli na paralympijských hrách v Pekingu, kde jsme získali tři medaile. Věříme, že díky našim úspěchům jsme pro další handicapované příkladem toho, kam až se dá nejen ve sportu, ale též v pracovním, společenském a osobním životě i přes nepříznivý začátek „dojít“.

TURISTIKA
Věříme, že Český ráj, Krkonoše a blízké okolí má své nevyčerpatelné kouzlo, a proto sem soustředíme většinu našich turistických aktivit. Každá turistická výprava je pro nás dobrodružstvím a naše odhodlání = odhodlání našich asistentů zdolává mnoho přírodních i stavebních bariér. Díky tomu jsme mnoha lidem s omezenou mobilitou ukázali místa, na která by se bez našeho přičinění nikdy nedostali.

Obracejí se na nás také jiné organizace a jednotlivci s žádostmi o informace, jak je která trasa – objekt v Českém ráji bariérový, kde by sehnali bezbariérové ubytování, tip na výlet, atd. Koncem roku 2011 a v roce 2012 budeme pro Sdružení Český ráj mapovat bariérovost celého Českého ráje (vyhráli jsme výběrové řízení na projekt „Český ráj bez bariér“) a budeme navrhovat bezbariérové úpravy. Velmi nás těší, že jsme ve výběrovém řízení uspěli a že budeme moci přispět k tomu, aby se z krásy Českého ráje spolu s námi těšilo více handicapovaných turistů.
Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.04 sekund 1,904,753 návštěv