19.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2014-12-15 - Rozloučení s tréninky boccii, závěsného kuželníku, iBoccii a iKuželníku - Stará a Nová Paka

15. 12. 2014 – Rozloučení s tréninky boccii, závěsného kuželníku, iBoocci a iKuželníku v roce 2014

V pondělí 15. 12. 2014 proběhl poslední trénink integrovaných sportů iKuželníku a iBoccii a boccii a závěsného kuželníku v roce 2014. Vzhledem k tomu, že se sportovní činnost naší organizace postupně stále více prolíná s Asociací integrovaných sportů, o. s. (AISa je zastřešující organizace integrovaných sportů v ČR), rozhodli jsme se, že od příštího roku již budou tréninky probíhat pod její „hlavičkou“. K tomuto rozhodnutí z velké části přispělo také to, že se nám podařilo velmi dobře rozběhnout činnost integrujícího sportovního klubu iSK Kumburk, který je součástí AISy, i skutečnost, že tato celorepubliková organizace bude mít do budoucna větší možnosti jak naše sportovní aktivity dále podporovat a rozvíjet. Od příštího roku se tedy sice mění názvy, ale lidé a průběh tréninků (včetně času) zůstává stejný. Dále budou naši pracovníci a dobrovolníci na trénincích pomáhat, dále vás budeme informovat o všech sportovních aktivitách v našem regionu a dále se bude v roce 2015 trénovat každé pondělí mezi 17:00 a 19:00. Pouze to celé bude od příštího roku probíhat pod křídly Asociace integrovaných sportů, o. s. (AISou) a jejím sportovním klubem: iSK Kumburk.

Trénování v roce 2014 jsme si s vámi velmi užili. Začali jsme postupně využívat i další sportoviště mimo tělocvičnu ZŠ ve Staré Pace a i když to pro vás bylo občas trochu matoucí a organizačně náročnější, tak věříme, že to významně přispělo k větší pohodě během samotných tréninků. V příštím roce bychom chtěli pokračovat v tréninku na různých místech Staré a Nové Paky a také bychom chtěli posílit možnost svozu handicapovaných sportovců na tréninky. Proto se na nás neváhejte obrátit v případě zájmu. Budeme schopní vám zajistit dopravu i asistenci. Tréninky v roce 2014 opět řídili školení trenéři, dobrovolníci a pracovníci naší organizace nám pomáhali v přípravě sportoviště, ve sběru kuželek a bocciových míčků, v asistenci při odhodu a při občerstvení, a osobní asistentky pomáhali v individuální péči nesoběstačným sportovcům. Všem těmto lidem bychom chtěli poděkovat za to, že zásadní měrou přispěli k pohodové atmosféře během turnajů, které se kromě sportování pro naše handicapované účastníky stali také určitou „společenskou událostí“.
Trénovali jsme sice i individuálně, ale týmové tréninky za účasti nových zájemců o integrované sporty značně převýšili individuální přípravu. „Nováčkové“ i z jiných organizací se na trénincích měli možnost seznámit s paralympijskou bocciou i závěsným kuželníkem a integrovanými sporty, vyzkoušet si tyto sportovní aktivity a někteří se nakonec i zapojili nejen do pravidelných tréninků, ale také do již probíhajících celorepublikových otevřených turnajů. To znamená, že se v příštím roce můžeme těšit na to, jak se novým sportovcům a týmům podaří zasáhnout do turnajů registrovaných týmů v iBoccii a iKuželníku.

Na našich trénincích jste se mohli potkat s vrcholovými sportovci výše uvedených sportů, kteří získali cenné trofeje po celém světě. Trénovali zde, nebo se na trénincích podíleli, např.: 3-násobný mistr ČR v boccie a účastník ME v Portugalsku Honza Pelikán (ten letos získal titul nejlepší sportovec v iKuželníku roku 2014), účastník MS v Rio De Janeiru, Světovém poháru ve Vancouveru a bronzový medailista v boccie z paralympiády v Pekingu Ladislav Kratina, dvojnásobná mistryně ČR v závěs. kuželníku Lída Marková a další sportovci iBoccii a iKuželníku, kteří se umisťují na nejvyšších příčkách celkového žebříčku v ČR. V přátelské atmosféře jste mohli čerpat z jejich zkušeností, které nasbírali na mezinárodních soutěžích.

Moc děkujeme za pomoc všem, kteří se na přípravě a realizaci tréninků podíleli, všem účastníkům kteří pomáhali vytvářet přátelskou a pohodovou atmosféru a všem podporovatelům za jejich finanční pomoc. Zejména děkujeme Městu Nová Paka a Královéhradeckému kraji za dotační podporu, bez které bychom tyto tréninky nemohli udělat.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete přijet se příští rok podívat a trénink s námi si vyzkoušet. V tom případě prosím předem kontaktujte vedoucího tréninků Honzu Pelikána a domluvte si s ním podrobnosti. Pro vozíčkáře jsme schopní zajistit dopravu či asistenci. Těšíme se na vás v příštím roce a přejeme krásné svátky vánoční a vše dobré do příštího roku.


FOTKY z květnového tréninku ZDE

Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.04 sekund 1,904,675 návštěv