19.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2014-11-06 – Slavnostní předání čtyř automobilů

Slavnostní předání čtyř automobilů zakoupených pro sociální službu – osobní asistenci

Ve čtvrtek 6. 11. 2014 jsme u DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK (bývalý objekt tiskárny Fitos ve Staré Pace) za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje: Bc. Lubomíra France, starosty Staré Paky: Josefa Dlaboly, místostarostky: Věry Hlostové, místostarosty Nové Paky: Mgr. Milana Pospíšila, st., vedoucího odboru sociálních věcí krajského úřadu Královéhradeckého kraje: Ing. Mgr. Jiřího Vitvara a vedoucí sociálního odboru Nové Paky: Mgr. Jany Vrbové, slavnostně předávali našim asistentkám čtyři automobily, které jsme v posledních dvou letech získali pro naše sociální služby - k poskytování osobní asistence.Některé automobily jsme si sice už „slavnostně“ předávali už dříve, ale nyní jsme opravdu s „plnou parádou“ chtěli poděkovat za tak úžasnou podporu, které se nám v posledních dvou letech dostávalo a díky které jsme mohli osobní asistenci tak výrazně navýšit.

Pan hejtman Franc, který dorazil záměrně dříve, se především zajímal o projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK (DPK), který jsme při této příležitosti poprvé veřejně představili.
Vzhledem k tomu, že všichni pozvaní, kteří přislíbili účast, dorazili včas, museli jsme velmi příjemné povídání s panem hejtmanem ukončit a odebrat se na dvůr DPK. Zde jsme mezi dalšími hosty přivítali z řad podporovatelů a sponzorů např.: Jiřího Nováka z Betona – Jiří Novák, ing. Jaroslava Šolce a ing. Kristýnu Šolcovou ze ZPK Nová Paka, zástupkyni firmy Lohmann & Rauscher, Jana Pernera z novopacké pražírny ORBIS, ing. Zdeněk Fidranského z tiskárny Fitos, paní Evu Frankovou ze společnosti KOMPAKT, atd. Dále se pak zúčastnili: pastor a správce Sboru Jednoty bratrské – Nová Paka Bohdan Čančík, zástupkyně úřadu práce v Nové Pace, vedoucí sociálního odboru Mgr. Jana Vrbová a v neposlední řadě též zástupci médií a další hosté.

Ladislav Kratina (předseda naší organizace) všem v krátkosti poděkoval, že dorazili, a vyjádřil radost nad tím, jak se v naší organizaci veřejná podpora (ze strany státu, kraje a obcí) snoubí s podporou soukromou (ze strany firem i jednotlivců). Informoval o tom, že tak významná podpora ze strany kraje a obcí vůbec není samozřejmostí, neboť se jí organizacím v jiných regionech tolik nedostává, a poděkoval všem (i těm co nedorazili) za podporu, díky které se právě nám daří každý rok navyšovat kapacitu osobní asistence o více než 20%. Zdůraznil, že bez této podpory by to nebylo možné, neboť každá osobní asistentka potřebuje k výkonu své služby automobil.
Marcela Sedláková (vedoucí našich sociálních služeb) zrekapitulovala, že osobní asistenci poskytujeme v mikroregionu Novopacka 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, včetně všech svátků. Díky naší službě mohou i zcela nesoběstační a imobilní lidé žít v domácím prostředí a zařídit si své záležitosti mimo domov (včetně návštěvy lékaře). Pomáháme klientům při studiu i při cestě do práce, atd. Mnoha lidem jsme umožnili návrat ze zdravotních zařízení domů, místo do ústavů s pečovatelskou službou. V současnosti máme denní kapacitu naší služby již 18 klientů, staráme se o 56 klientů celkem a zaměstnáváme 8 osobních asistentek. V roce 2013 jsme poskytli 8 784 hodin profesionální osobní asistence a za našimi klienty (a také s nimi) jsme najezdili přes 60 tis. km. Dá se předpokládat, že letos zas budou tato čísla vyšší.
Lubomír Franc (hejtman Královéhradeckého kraje) zmínil, že je vždy rád za možnost seznámit se osobně s fungováním sociálních služeb v praxi, že je tato služba – osobní asistence velmi potřebná, neboť umožňuje lidem návrat domů, místo do zařízení s pečovatelskou službou a i když je to finančně náročnější, tak jí bude potřeba stále více. Upozornil ale také na to, že prostředky podpory jsou vždy nějak omezené a je potřeba vznik a rozšiřování sociálních služeb dobře plánovat, aby to byl dlouhodobě udržitelný systém.
Josef Dlabola (starosta Staré Paky), Milan Pospíšil (místostarosta Nové Paky) a Jana Vrbová (vedoucí sociálního odboru Nové Paky) pak na závěr vyjádřili spokojenost nejen s kvalitou námi poskytované osobní asistencí klientům v našem regionu, ale také s dobrou spoluprácí s nimi a přislíbili nám podporu v poskytování našich sociálních služeb i v budoucnu.

Slavnostní předání jsme zakončili slavnostním přípitkem a jedna náhodně rozbitá sklenička pro nás byla dobrým znamením, že i v budoucnu se nám snad bude dařit sociální služby v regionu dále rozvíjet.

Po „Slavnostní předání automobilů“ se s námi pan hejtman Franc rozloučil (děkujeme mu za jeho účast, zájem i příjemné setkání) a my jsme projekt DPK představili i ostatním účastníkům akce. Jak toto představení projektu DPK dopadlo a také něco o regionální spolupráci se dozvíte ZDE.

Všem moc děkujeme, že si udělali čas a dorazili a děkujeme jim za dosavadní podporu. Snad jsme na nikoho nezapomněli a všechny podporovatele byste měli nalézt v seznamu níže.

FOTKY ZDE


ČLÁNEK v Jičínském deníku ZDE

ČLÁNEK na jicinskozpravy.cz

ČLÁNEK na Jičínském deníku.cz ZDE

1. REPORTÁŽ ve VÝCHODOČESKÉ TELEVIZI

2. REPORTÁŽ ve VÝCHODOČESKÉ TELEVIZINa koupi a přestavbu automobilů přispěli především:

Krajský úřad Královéhradeckého kraje
HAVEL PLYN a. s.
Město Nová Paka

Dále pak přispěli:

Pavel JELÍNEK (Nová Paka), ELIT plus CZ s.r.o. (Nová Paka), Petr ŘEHÁČEK (Nová Paka), David RYBA - HTN.cz (Nová Paka), Jan KODYM - Truhlářství (Praha 9), COLOR PARK s.r.o. (Nová Paka), SVOBODA HORKA s.r.o. (Nová Paka), Roman KRAUS - Kamenictví (Stará Paka), Lohmann & Rauscher, s.r.o., Vlastimil ŠÍDLO - Podlahářství (Nová Paka), Královéhradecký kraj (Hradec králové), Ladislav KNAP - Anton (Nová Paka), Radek TEGEL - Rateg truhlářství (Nová Paka), ZEMĚMĚŘIČSKÁ POZEMKOVÁ KANCELÁŘ - spol. s.r.o. (Stará Paka), ELEKTROINSTALACE MIHL s.r.o (Nová Paka), JAROSLAV TÁSLER - KOVOVÝROBA (Levínská Olešnice), HAMEX s.r.o. (Nová Paka), KOBIT s.r.o. (Jičín), Jiří HARTMAN - Pila-dřevovýroba (Lázně Bělohrad), Ing. Roman VYDRA (Nová Paka), Povrchové úpravy Pecka spol s r.o. (Pecka), JOSEF MAŤÁTKO - ZÁMEČNICTVÍ (Nová Paka), KERAMIKA KNAP s.r.o. (Jičín), PETR CHARVÁT (Nová Paka), OBIS spol. s r.o. (Nová Paka), TEPAS, s.r.o. (Stará Paka), JEDNOTA spotřební družstvo (Nová Paka), NADOZ s.r.o. (Nová Paka), LÁF NEREZ s.r.o. (Nová Paka), VHS plus - hydraulika s.r.o. (Nová Paka), TRIX s.r.o. (Stará Paka), DOUBRAVKA DULEBOVÁ (Nová Paka), BETON TRANSPORT s.r.o. (Lukavec u Hořic), AGROCHOV STARÁ PAKA a s. (Stará Paka), JOSEF GRUNDMANN (Nová Paka), MARTIN FOFF (Nová Paka), Generali Pojišťovna a.s. (Nová Paka), Karel RULF (Nová Paka), Quittner & Schimek s.r.o. (Nová Paka), Complete Internet Services, s.r.o. (Lázně Bělohrad), Jiří KOVAŘÍK - Zámečnictví (Stará Paka), Otakar Čila (Nová Paka), ENERGOSERVICE CZ s.r.o. (Nová Paka), Jiří Novák-BETONSPORT s.r.o. (Nová Paka), Josef Svoboda - JOMA (Vysoké Mýto), Svoboda Milan - Sběrna (Stará Paka), Pilař Petr - Kovovýroba (Nová Paka), ITADECO s.r.o. (Nová Paka), Trans Logistic CZ s.r.o. (Praha 2), PETERKA s.r.o. (Nová Paka), DU-PE s.r.o. (Stará Paka), KOMPLETNÍ STAVBY ROUBAL s.r.o. (Černý Důl), AUTO-JASE s.r.o. (Nová Paka), Ekorex-Consult, spol. s r.o. (Nová Paka), EKOLSERVIS s.r.o. (Nová Paka), Roman Vik (Nová Paka), Miloš Šádek (Nová Paka), Ondřej Kuřík (Nová Paka), MUDr. Hana Hájková (Nová Paka), Miloslav Trejbal (Nová Paka), Lékárna U zlaté číše s.r.o. (Nová Paka), RRT s.r.o. (Praha 4), Karel Kobr (Nová Paka), Miroslav Kodym (Nová Paka), Ivo Krsek (Nová Paka), Lenka Pušová (Nová Paka), David Horáček (Studenec), Jiří Zvěřina (Nová Paka), WHB s.r.o. (Nová Paka), LICON-CZ s.r.o. (Nová Paka), Vladislav Stránský - (Horní Kalná), Podkrkonošská uzenina s.r.o. (Jilemnice), VYKOM s.r.o. (Stará Paka), Ondřej Maciiek (Pecka), Jiři Chudoba (Pecka), František Pavlíček (Pecka), J+J REAL s.r.o. (Horka u Staré Paky), MUDr. Milan Růžička (Jičín), Obec LUŽANY (Lužany), PIVOVAR (Nová Paka), Elektro DOUBEK (Nová Paka)Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.01 sekund 1,904,754 návštěv