19.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2012-10-04 - SLAVNOSTNÍ VÝPAL: završení projektu „S radostí do práce“ s podporou Nadace OKD
Dne 4. 10. 2012 proběhl (spolu se Slavnostním předáním automobilu) v naší chráněné dílně Slavnostní výpal. Touto symbolickou akcí byl završen projet „S radostí do práce“, který finančně podpořila Nadace OKD. Cílem projektu byla modernizace vybavení naší keramické dílny a vytvoření čtyř pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením.


Díky finanční podpoře Nadace OKD ve výši 86 990,- Kč jsme mohli do dílny pořídit keramickou pec s větším objemem a plátovačku, která zefektivnila výrobu keramiky z plátů.


Avizovaná podpora nadace a zvyšující se zájem o naše výrobky nás již před samotným projektem motivovala k tomu, abychom začali usilovat o rozdělení naší chráněné dílny na dvě provozovny. Podařilo se nám nově získat do pronájmu a bezbariérově upravit část výrobních prostor, kancelář a sklad ve Staré Pace v areálu Normy, kam jsme přesunuli (hlučnější a prašnější) výrobu sportovních pomůcek a o to více jsme díky tomu mohli zvýšit počet pracovních míst v stávajících prostorách dílny v Suchardově ul. v Nové Pace. Od minulého roku se počet zaměstnanců se zdravotním postižením zvýšil z 15 na 26 osob. V keramické dílně (+ proutěné výrobky) nyní zaměstnáváme 12 lidí, 4 pracovníci vyrábějí sportovní potřeby a 10 lidí má na starost administrativu, obchod a především organizování sportovních a volnočasových aktivit pro handicapované a seniory, což je původní a stále velmi výrazná činnost našeho sdružení.


Projet „S radostí do práce“ splnil a dokonce v mnoha ohledech i překonal naše očekávání. Vzhledem ke změně a krácení dotací ze strany státu je pro nás stále obtížnější zachovat všechny činnosti našeho sdružení. Přesto se nám dále daří tyto činnosti nejen udržet, ale též úspěšně rozvíjet.
Díky novým pracovníkům dílen, novému vybavení a zázemí se nám jednoznačně podařilo zefektivnit výrobu a snížit její náklady. To nám dává dobrý základ k tomu, abychom i v budoucnu mohli dále nabízet pracovní uplatnění lidem s postižením, kteří si díky svému handicapu v dnešní době obtížně hledají jakoukoliv pracovní příležitost.
Nutno dodat, že bez podpory Nadace OKD bychom se k takovému rozvoji našich chráněných dílen a navýšení pracovních míst nikdy neodhodlali. Proto jí patří naše velké poděkování. Nadace OKD ale samozřejmě není jediný podporovatel našich dílen. Kromě dobrovolníků, drobných dárců a sponzorů, nás podpoří též každý, kdo si koupí naše výrobky – ať už na trzích, v obchůdku vedle dílny (ul. Stanislava Suchardy 65, Nová Paka), nebo přes e-shop.

Články v médiích:
Jičínský deníkJičínský deník
Jičínský deník – v PDF
Krkonošský deník
Achát (vyjde v příštím čísle - doplníme)

FOTKY z projektu i slavnostní akce

E-shop našich výrobků

Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.06 sekund 1,904,742 návštěv