23.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2011-11-17 - Řemeslný trh ve stínu obrů
Řemeslný trh ve stínu obrů

Na státní svátek 17. listopadu se konal 6. řemeslný trh pod obry v Hostinném. Sjelo se zde přes 150 řemeslných prodejců z celých Čech a Moravy, aby zde nabízeli rukodělné výrobky nebo i přímo předváděli své řemeslo.
Po celém zaplněném náměstí to vonělo trdelníky, frgály, teplou medovinou a svařákem, klobásami, sýry, lokšemi, bramboráky, koláči ad. Vybírat jste mohli z velmi bohaté nabídky: kapsáře, chňapky, polštáře, textilní hračky, čepice, rozličné ruční svíčky, šperky, bižuterii, batiku, nože, kožešiny, keramické loutky, kameninu a keramiku různých stylů, textil zdobený malbou, koření, čaj, bylinky, oříšky, med, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, pedigu, papíru, krajek, kovu, skla, přírodních materiálů, patchwork, včelí a paličkované produkty ad. Bylo se na co dívat! Sledovat jste mohli i řezbáře vyřezávajícího hračky, kováře při práci u kovadliny, pražení oříšků, kávy na dřevěném uhlí, práci se sklem, drátenictví, předení na kolovrátku, tkaní, pletení z pedigu, vyzkoušet jste si mohli vyrazit minci či vyrobit svíčku.
Řemeslného trhu pod obry se naše chráněná dílna zúčastnila poprvé a přes počáteční organizační zádrhele jsme po celý den se zdarem nabízeli naše ruční výrobky, mezi nimiž jsme vystavovali především hrníčky různých velikostí, barev a zdobení, tupláky, svícny, keramické betlémy, knoflíky a zvířátka, misky, malované hedvábné šály a kravaty, košíky a zvonečky z pedigu. Největší úspěch zaznamenaly keramické adventní svícny, dřítka na česnek a z hrnků velké hrnky a naše novinka hranaté hrnky, což potěšilo všechny zaměstnance naší dílny, kteří je s tvůrčím elánem i humorem společným úsilím přivádějí na svět.
A přestože počasí bylo mrazivě inverzní, neodradilo stovky obyvatel města a jeho návštěvníků, a tak mezi stánky proudily davy lidí obhlížející sortiment a nakupující na Vánoce i jen tak pro radost. Z první účasti na jarmarku pod obry s hojnou účastí řemeslníků jsme odjížděli spokojeni a doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příští rok.

FOTKY


Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.09 sekund 1,907,750 návštěv