23.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2011-09-07 - Festival Jičín - město pohádek
Festival Jičín – město pohádek
Ve dnech 7. - 11. září pořádal Nadační fond Jičín – město pohádky 21. ročník tradičního multikulturního festivalu Jičín – město pohádek. Podobu letošnímu festivalu dalo téma taneční pohádkování a neopomenutelné 100. výročí narození Václava Čtvrtka, významného spisovatele a autora slavných pohádkových postaviček, jako jsou Rumcajs, Manka a Cipísek, víla Amálka, Křemílek a Vochomůrka, maková panenka ad. Patronem festivalu a města se stal Jiří Lábus. Program festivalu byl bohatý: od koncertů, divadélek, pohádkového průvodu k poctě Václava Čtvrtka, jarmark, až po pouliční muzicírování, tvůrčí dílny, loutkaření, taneční workshopy a pantomima.
Vše probíhalo na několika místech Jičína: na Valdštejnském náměstí, na Rynečku, na zámeckém nádvoří, v parku a dalších prostorech. Během pětidenní akce vystoupili mimo jiné Aneta Langerová, patronka Nadace pro nevidomé Světluška, světoznámý houslista Pavel Šporcl, David Koller, skupina z Jedličkova ústavu v Praze The Tap Tap ad.
V rámci projektu Bez bariér do pohádky byly již podruhé součástí tvůrčího konání také dílny sociálních ústavů, stacionářů a chráněných dílen, které tak mohly předvést výrobu řemeslných a uměleckých předmětů. Díky pozvání paní V. Rychterové a B. Bohuňovské se naše dílna mohla také zúčastnit. Naše zboží, jehož sortiment jsme přizpůsobili především dětským návštěvníkům, prodávali od středy do soboty studenti z jičínských škol. V neděli jsme výrobky nabízeli sami a zároveň jsme návštěvníkům poskytli možnost v naší dílničce vyrobit si odznáčky s libovolným motivem a odnést si jej domů. Atmosféra festivalu byla opravdu pohádková a i z počátku deštivé počasí se po pár dnech umoudřilo a slunko tak rovněž celou akci proteplilo.
Jsme vděčni za příležitost se zúčastnit, děkujeme za pozvání a za vstřícnost paní V. Rychterové a B. Bohuňovské a studentům za prodej a prezentaci našeho sdružení "o. s. Sportem proti bariérám - Český Ráj".
Budeme se těšit na viděnou napřesrok!

FOTKY
Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.03 sekund 1,907,735 návštěv