22.06.2024
Navigace
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
Prodej výrobků:
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
2011-07-04 - Sportovní kemp v Milovicích u Hořic

Týdenní sportovní kemp


Sportovní kemp, který zorganizovalo naše sdružení pro sportovce z celé ČR, jsme zahájili v neděli 3. 7. 2011 večer v Autocampu Milovice u Hořic, kde jsme se ubytovali v pohodlných a bezbariérových chatičkách. Hlavním programem sportovního týdne byli pravidelné tréninky boccii v tělocvičně gymnázia v Hořicích. Tělocvična byla od kempu vzdálená cca 6 km, ale motorizovaná jednotka čítající 5 až 7 vozíčkářů jezdila na el. vozících do tělocvičny každý den po „vlastní ose“ - ostatní účastníci přejížděli auty. Tréninky probíhali vždy od 9:00 do 16:00 s hodinovým přerušením na oběd, který jsme účastníkům vozili přímo do tělocvičny z nedaleké jídelny. Nemalou motivací k tréninku pro všechny sportovce byl nejen navazující turnaj iBoccii, ale též účast vrcholových boccistů, kteří se zde připravovali na Světový pohár v Belfastu. Tam mají velké šance nominovat se na paralympiádu v Londýně.

Začátek týdne byl velice chladný (v den příjezdu bylo pouhých 12 stupňů), ale někteří otužilci dlouho nevydrželi lákání nádherného venkovního koupaliště s tobogánem přímo v areálu autokempu a už v úterý, kdy byla ještě značná zima, se šli v podvečer vykoupat. Většina ostatních se k nim přidala hned další den, kdy naopak bylo koupání po celodenním výletu a prosluněném dni příjemným osvěžením.

Za cíl středečního výletu si účastníci kempu nakonec vybrali Babiččino údolí a i vzhledem k počasí to byla dobrá volba. Sice jsme se nedostali do zámku ani na bělidlo, ale vše nám vynahradila nádherná procházka údolím, zámeckým parkem, viděli jsme i Viktorčin splav a dokonce jsme se mohli i občerstvit pivkem a klobásami ve dvoře staročeského mandlu. Na zpáteční cestě nás ještě lákala Rozkoš, ale protože vodní radovánky na nás čekali i v kempu, jeli jsme raději rovnou na večeři.

Ve čtvrtek a pátek se již začala projevovat u některých týmů únava. Přesto se stále pilně trénovalo - připravovala se a dolaďovala herní taktika a složení týmů na blížící se turnaj. Stoupala nervozita a soupeření mezi jednotlivými sportovními kluby při jinak přátelských tréninkových zápasech.

V pátek večer také dorazili některé další týmy, které se sportovního kempu, kvůli pracovnímu vytížení neúčastnili, a jako každý večer jsme společně poseděli u venkovního krbu, kde jsme si celý týden opékali kuřata, krkovičku, špekáčky a klobásky. Usínali jsme s očekáváním, jak celý 2. turnaj I. a II. ligy iBoccii 2011, na který jsme se usilovně připravovali, dopadne.

Sportovního kempu se zúčastnilo 27 lidí, kteří si kromě nabitých sportovních zkušeností, odváželi spoustu nových (nejen sportovních) zážitků, přátelství a Hořických trubiček :-) Cenné pro ně jsou i informace, které od svých nových přátel za celý týden získali a které se úzce dotýkají jejich života s handicapem – o kompenzačních pomůckách, technikách, nácvicích a prostředcích, které pomáhají k větší soběstačnosti a zdravějšímu životnímu stylu, atd. Děkuje všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto nevšedního týdne podíleli, a přispěli tak k dobré náladě a úžasné pohodě. Ta se beze zbytku projevila na všech účastnících a my věříme, že z ní budou ještě dlouho čerpat.


FOTKY
Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Vygenerované za: 0.03 sekund 1,907,677 návštěv