18.09.2021
Navigace
Sportem proti bariérám
· Kontakty
· Vznik sdružení
· Naše cíle
· Výroční a finanční zprávy
· PROJEKTY
Výběrové řízení
· na 3 osobní automobily
Prodej výrobků:
· E-shop
· BOCCIA a příslušenství
· ZÁVĚSNÝ KUŽELNÍK
SPORT:
· iBoccia
· iKuželník
· Ostatní sporty
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Aktivity
· Besedy
· Denní centrum
· Chráněná dílna
Sociální služby
· Osobní asistence
· Nová Paka
· Hořice
Archiv
· Média o nás
· Fotogalerie
· 2011
· 2010
· 2009
· 2008
· 2007
· 2006
· videa 2008
· videa 2007
· videa 2006
Náhradní plnění
- stali jsme se plátci DPH
- velkoobchod
- náhradní plnění

více info: ZDE
Návštěvnost
STŘEDISKO HANDICAPOVANÝCH SPORTOVCŮ – pozastavení projetu
STŘEDISKO HANDICAPOVANÝCH SPORTOVCŮ – pozastavení projektu
Možná jste si všimli, že se kolem našeho projektu SHS dlouho nic neděje. Žádný posun, žádné zprávy …

Před více než dvěma roky se začala dramaticky měnit státní dotační politika neziskového sektoru a zejména chráněných dílen. Ze strany státu již několik let dochází k čím dál menší podpoře našich současných aktivit a zvyšují se administrativní nároky na to, abychom vůbec nějaké dotace dostali. Tento obrovský tlak, nutnost hledat další zdroje financování, administrativní zátěž a nedobrá finanční situace, vedli v našem sdružení postupně k rozkolu, jenž vyvrcholil odstoupením předsedkyně sdružení ing. Olgy Kosejkové, a kdy reálně hrozil zánik celého našeho sdružení. Předsedou sdružení, které se nacházelo v krizi nejen finanční, ale i personální a členské, se stal vedoucí projektu SHS Ladislav Kratina. V té době nebyl čas na projektu SHS pracovat, protože jsme museli zachránit ostatní činnosti sdružení, které byly bezprostředně ohroženy, zajistit jejich financování a odborné vedení, a stabilizovat členskou základnu. Nyní si troufáme říct, že máme nejhorší období za sebou a že jsme z toho vyšli silnější než kdy dříve. V průběhu tohoto „krizového“ období jsme si uvědomili, že pokud máme obstát a zajistit si dlouhodobou udržitelnost našich činností potřebujeme získat vlastní prostory (naše sdružení mělo pronajaté prostory na 4 místech ve Staré a Nové Pace), kde bychom se mohli rozvíjet. Zároveň s personální obměnou jsme také zjistili, že pokud chceme získat kvalitní řídící a administrativně-organizační pracovníky (kteří mohou být i těžce fyzicky handicapovaní) a nemůžeme jim nabídnout lepší platové podmínky, je potřeba jim to nějak kompenzovat. Proto jsme se zaměřili na původně podružnou část projektu SHS: chráněné bydlení. Věříme, že díky chráněnému bydlení nejen zlepšíme mnoha těžce fyzicky handicapovaným lidem životní podmínky, ale zároveň v nich získáme stabilní a kvalitní zaměstnance. To byl jeden z důvodů, proč jsme nyní dali přednost projektu: DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK.

Co bude s projektem STŘEDISKA HANDICAPOVANÝCH SPORTOVCŮ
Další důvod je z hlediska pozastavení projektu SHS více zásadní. Během doby, kdy jsme na projektu SHS nemohli pracovat, se značně měnili podmínky v čerpání dotací z EU, ze kterých měl být z větší části projekt SHS financovaný. Nyní musíme konstatovat, že období, kdy se v této zemi ve velkém budovala sportovní střediska, je bohužel pryč. Mnoho projektů, které získali větší politikou podporu, ale bude smutným mementem nekoncepčnosti a jiných než objektivních vlivů při rozhodování, které projekty dostanou zelenou. Přestože náš projekt svůj velký význam měl, nezískali jsme podporu krajských zastupitelů, kteří o evropských dotacích rozhodují, včas.
Nyní se naše sdružení rozhodlo tento ambiciózní záměr pozastavit a realizovat ho později (buď ve stejném rozsahu, nebo přizpůsobený finančním parametrům možné dotační podpory). Bylo to velice těžké rozhodnutí. Na jedné straně tolik vykonané práce a již získaná podpora, na druhé straně ale silné a důvodné pochyby, že se nám tu, teprve rozhodující, podporu získat nepodaří…
Chceme vás ujistit, že projekt STŘEDISKA HANDICAPOVANÝCH SPORTOVCŮ je nadále naším cílem. Věříme v jeho velký význam pro handicapované sportovce a věříme, že se k němu budeme moci vrátit a zrealizovat ho v lepších časech – v příhodnější dobu.
Nevyužité prostředky získané na podporu SHS v celkové výši 183 032,- Kč nyní převádíme na účet nového projektu DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK. Pevně doufáme, že vy všichni, kteří jste projekt SHS podpořili a kterým ještě jednou tímto děkujeme, budete s naším rozhodnutím souhlasit. V případě, že některý dárce nebude s tímto využitím svého daru souhlasit, jsme připraveni vám dar vrátit. Stačí napsat na: ladislav.kratina@email.cz.
My se nyní budeme soustředit jen na tu „podružnou“ část projektu (chráněné bydlení) a vybudování sportovního střediska bude spíše až v našem dlouhodobějším plánu. Omlouváme se všem, kteří nám fandili a zvláště těm kteří nás podpořili, že jsme nenaplnili naše společné očekávání. Doufáme, že vás projekt DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK snad také osloví a že nám zachováte svojí přízeň. Děkujeme za pochopení.

Prosím přispějte...DĚKUJEME!!!

Naši sponzoři
Vygenerované za: 0.08 sekund 1,560,005 návštěv